понеділок, 7 квітня 2025 р.

ПЛАН АЛЬТЕРНАТИВИ РОСІЙСЬКІЙ ОКУПАЦІЇ

 

Кривий Ріг. 4 квітня 2025 р. Батьки біля тіла вбитого підлітка.

4 квітня 2025 року Росія нанесла удар ракетою «Іскандер» по місту Кривий Ріг внаслідок чого загинуло 20 цивільних людей, в тому числі дев’ять дітей та підлітків.

«Це неймовірний жах — дев’ятеро дітей загинули, більшість з яких гралися в парку, коли над ними розірвалася шрапнель бойової зброї», — сказав Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк. «Теплого п’ятничного вечора у Кривому Розі, коли родини зібралися біля дитячого майданчика, ресторану та житлових будинків, один вибух забрав життя 18 людей. Застосування Російською Федерацією вибухової зброї з широкою зоною дії в густонаселеному районі — і без будь-якої очевидної військової присутності — демонструє безрозсудну зневагу до цивільного життя»[1].  

За період з 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2024 року Управління ООН з прав людини підтвердило загибель внаслідок російської військової агресії 669 дітей та поранення 1 833 дітей, значна частина яких постраждала внаслідок широкого застосування зброї вибухової дії в густонаселених районах. З них 521 дитина загинула і 1 529 отримали поранення на території, підконтрольній Уряду України, а ще 148 дітей загинули і 304 отримали поранення на окупованій території. Реальна кількість жертв, ймовірно, значно вища.


Діти, вбиті російською ракетою в м. Кривий Ріг 04.04.2025 р.


Всього Моніторингова місія ООН в Україні із 24 лютого 2022 року по 28 лютого 2025 року зафіксувала загибель  через російське вторгнення 12 737 цивільних осіб та поранення 29 768. При чому в її звіті відзначено, що «фактичний масштаб шкоди, заподіяної цивільному населенню, — як втрат серед цивільних осіб, так і пошкоджень інфраструктури, — ймовірно, є значно більшим, тому що багато повідомлень про таку шкоду, особливо за період відразу після повномасштабного збройного нападу від 24 лютого 2022 року, неможливо перевірити через велику кількість повідомлень і відсутність доступу до відповідних районів. Кількість втрат серед цивільних осіб, імовірно, є заниженою в містах, де на початку збройного нападу в 2022 році велися тривалі інтенсивні бойові дії – як-от Маріуполь (Донецька область), Лисичанськ, Попасна і Сєвєродонецьк (Луганська область).»[2]

16 лютого президент України Володимир Зеленський у інтерв'ю NBC News повідомив: "У нас трохи більше 46 тисяч загиблих військових та 380 тисяч поранених"[3].  Але ця цифра включає лише тих загиблих, чиї тіла вдалося ідентифікувати та поховати. Кількість загиблих, чиї тіла не вдалося розшукати через масштабні бойові дії, досі неможливо точно встановити.

Станом на 3 лютого 2025 в Реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин. року зафіксовано імена 62 948 людей – як військових, так і цивільних. Про це повідомив уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов в ефірі "Українського Радіо". Наразі вдалося встановити місцеперебування або ідентифікувати тіла 10 291 людини із загального числа зниклих[4]. На жаль незрозуміло, чи враховані вони у статистиці втрат військових та цивільних. Невідомо також кількість українців, що потрапили у полон або депортовані в Росію. Проте очевидно, що більшість зниклих без вісті загинули саме через російську війну. Неофіційні підрахунки сайту UA Losses станом на 03.04.2025 року дають цифру в 133 666 загиблих (та зниклих без вісті) українських військових. https://ualosses.org/uk/soldiers/

Таким чином загальна кількість тільки офіційно підтверджених втрат України в цій війні станом на 1 березня 2025 року становила понад 58,7 тисяч загиблих людей (цивільних і військових) і близько 410 тисяч поранених. Мільйони людей втратили свої домівки та стали біженцями. Тільки в країнах ЄС зареєстровано близько 5 млн українських біженців та вимушених переселенців.

Керівництво РФ та російські пропагандисти вже неодноразово висловлювали плани знищення України як нібито «штучної держави» та знищення української нації як «штучного конструкту». Отже є всі підстави вважати, що Росія веде геноцидну війну проти України та українців.  

На жаль із приходом до влади в США адміністрації президента Трампа ці злочинні наміри російського імперіалізму отримали підтримку з боку американського імперіалізму, який намагається укласти угоду із Москвою, щоби перетягнути її на свій бік у глобальному протистоянні із Китаєм. Адміністрація Трампа – Маска цинічно планує поділити та використати ресурси України разом із рашистським режимом Путіна у Кремлі. Можна сперечатися, чи буде це новий варіант Мюнхена 1938  по розподілу Чехословаччини чи новий варіант пакту Молотова – Ріббентроппа 1939 по розподілу Польщі, але очевидно, що це шлях змови диктаторів веде у темні часи – можливо до третьої світової війни.

В таких умовах лише міжнародна робітнича солідарність може бути основою для порятунку та створити надію на соціалістичну перспективу людства. Ми публікуємо тут заяву «Компанії Солідарності з Україною», створеної у Великій Британії ще в 2014 році.

 

ПЛАН АЛЬТЕРНАТИВИ РОСІЙСЬКІЙ ОКУПАЦІЇ

 

Уряд Великої Британії, робітничий та профспілковий рух, а також ширше громадянське суспільство мають виступити проти нав’язування несправедливого миру, що закріплює російську окупацію України.

Природні ресурси України не повинні експлуатуватися на користь західних корпорацій та олігархів. Натомість угоди мають служити інтересам українського народу та захищати довкілля під демократичним наглядом.

Справедливий і тривалий мир має відповідати праву українського народу на вільну, демократичну та єдину Україну.

Ключові пункти:

1.    Допомога Україні: Збільшити підтримку критично важливим озброєнням для відновлення міцності на лінії фронті, посилення військового потенціалу та відхилення будь-якої втрати суверенітету.

2.    Економічні заходи: Передати заморожені російські активи Україні, скасувати міжнародний борг України та запровадити жорсткіші санкції проти режиму Путіна та олігархів, які його підтримують.

3.    Міжнародна підтримка: Скликати терміновий саміт «Врятуймо Україну» за участі європейських та союзних держав для надання необхідної військової та фінансової допомоги, забезпечуючи можливість України вести переговори без примусу.

4.    Відповідальність за військові злочини: Створити міжнародні механізми правосуддя та відповідальності за військові злочини Росії та злочин агресії. Викрадені українські діти мають бути повернені, а винні притягнуті до відповідальності.

5.    Відбудова України: Підтримати прогресивну, соціально справедливу відбудову з демократичною участю, що зміцнює українські профспілки та громадянське суспільство. Відкликати запропонований Трудовий кодекс, який обмежує права працівників і профспілок.

6.    Протидія трампістській реакції: Визнати союз Трампа з Путіним і його тиск на Україну як загрозу для світової демократії. Уряд має відкликати пропозицію державного візиту та мобілізувати Європу до незалежних дій.

7.    Скасувати скорочення закордонної допомоги: Фінансувати оборону України шляхом конфіскації російських активів, введення податків на мільярдерів та корпорації, а також послаблення фіскальних регулювань. Скорочення закордонної допомоги є контрпродуктивним і послаблює підтримку України.